OZVUČENÍ

Pod pojmem ozvučovací systémy si představíme systémy veřejného ozvučení používané k oslovení co nejširšího okruhu zákazníků (např. obchodní domy) nebo návštěvníků (např. letiště) apod.

 

Systémy veřejného ozvučení se používají všude tam, kde je snaha oslovit, informovat, upozornit a v prvé řadě hlášením pomoci při ochraně návštěvníků, cestujících, občanů atd. Setkáváme se s nimi ve školách, malých obchodech i velkých obchodních centrech, na nádražích, letištích, ve veřejných, administrativních budovách, v průmyslových podnicích apod., neboť pole využití těchto systémů je velmi široké.

 

Podstatné vlastnosti systémů VO jsou srozumitelnost hlášení, jeho dostatečná hlasitost, možnost připojení a spolupráce s elektronickými zabezpečovacími a protipožárními systémy (EZS a EPS), vysoká spolehlivost v dlouhodobém provozu, nezávislost na výpadku sítě, hudba na pozadí, rozdělení reproduktorů na skupiny (zóny) a tzv. nucený poslech. Celý systém VO si lze představit jako řetězec jednotlivých dílů.

 

Na začátku se nachází jeden nebo více mikrofonů a zdrojů signálu jako jsou například CD a kazetové přehrávače, tunery, moduly zpráv a další podobná zařízení. V řadě za nimi stojí zesilovače, které dostatečně zesílí, upraví a distibuují signál přes 100V rozvod. Před zesilovače lze vřadit ústřednu VO, která se zesilovači úzce spolupracuje a dále rozšiřuje jejich možnosti. Na konci celého řetězce stojí reproduktory.

 

Naše firma dodává a instaluje velmi široký sortiment systémů VO, od mikrofonů přes zesilovače, mikroprocesorem řízené ústředny až po zařízení digitálního zpracování signálu. Dodávané technologie splňují i ty nejnáročnější požadavky zákazníků.

VYHLEDÁVÁNÍMŮJ ÚČET


WEBMAIL


NOVINKY

Archiv novinek

21.12.2017 Změna otevírací doby ve dnech 27. až 29.12.2017

Vážení zákazníci,chtěli bychom vás upozornit, že ve dnech 27....


více >

27.09.2017 V pátek 29.9.2017 bude provozovna uzavřena

Vážení zákazníci, chtěli bychom vás upozornit, že...


více >

24.08.2017 Barum Czech Rally Zlín 2017

Pokud se nemůžete zúčastnit Barum Czech Rally Zlín 2017 osobně,...


více >